Instagram, 24 saat içinde yok olan fotoğraflar özelliğini getireceğini 3 Ağustos’da duyurmuştu.

Instagram Stories adı verilen özellik sayesinde, kullanıcılar arşivlemeden paylaşmak istedikleri fotoğrafları kendi profillerinde geçici bir süreliğine paylaşabilecek. Bu hamle bilim teknoloji dünyasında Instagram’ın Snapchat’e savaş açması olarak yorumlandı.

FOTOĞRAFLARIN ÜZERİNE YAZI YAZILABİLECEK

Kullanıcılar paylaşımlarının üzerine yazı yazarak ya da çizimler yaparak fotoğrafı düzenleyebiliyorlar. Stories adı altında yapılan paylaşımlar, ayrı bir sekmede görüntülenebiliyor ve 24 saat sonra buradan siliniyor. Bu paylaşımlar daha sonra kullanıcıların profilinde de bulunmuyor.

Yeni ‘Stories’ paylaşımı bulunan kişilerin profil fotoğrafının etrafında renkli bir çember yer alıyor. O kişinin paylaşımını görmek için profil fotoğrafına tıklamak yeterli . Stories üzerinden yapılan paylaşımlarda beğenme ya da yorum yapma özelliği bulunmuyor. (sorry stalker)

Instagram hesabı sadece onaylı takipçilere açık olan kullanıcıların paylaştığı ‘Story’ler de dışarıdan görüntülenemiyor. Hesabı herkese açık olan kullanıcılar yine bu şekilde paylaşım yapabiliyor. Ancak bir kullanıcı, takipçileri arasından birisinin paylaştığı içeriği görmesini istemiyorsa bu kişinin o paylaşımı görmesini engelleyebiliyor.

Bu özellikler Snapchat’a pardon pardon Instagram’a aittir.

Daha iyisini yapamıyorsan taklit et!